Slide 1

TARİHÇE

İmtes ’in kilometre taşları;

1993 – Ostim’ de 50m2 işletme ile iş hayatına atıldı.

1997 – Ostim’ de ALMAR ALÜMİNYUM kuruldu.

2000- İvedik OSB’deki kendi adresine taşındı.

2009 – Temelli OSB’deki 4500m2 kapalı alana sahip fabrikadan kurulu imalat tesislerine taşındı.

Uygun teknik alt yapı ve kadrosu ile proje bazlı çalışabilmenin getirmiş olduğu esneklik ile yurtiçi ve yurtdışında askeri ve sivil farklı zorluk derecelerindeki birçok ürünü hayata geçirmiştir, ithal edilen birçok ürünün yerlileştirilmesi çalışmalarını başarıyla gerçekleştirmiştir, uzay sanayi, savunma sanayi, tıbbi cihazlar, aydınlatma sanayi, bankacılık sektörüne üretmiş olduğu ATM kabinleri, hizmet verdiği sektörlerdir.

Bugün İMTES modern üretim tesislerinde çağın gerektirdiği her türlü teknik alt yapı ve makine parkuru ile mevzuat ve kanunlara uygun olarak, savunma yan sanayi ve alüminyum tekne imalat faaliyetlerini, ISO 9001:2008 ve OHSAS 18001 sistemleriyle sertifikalı olarak gerçekleştirmeye devam etmektedir.

MİSYONUMUZ

İmtes, sürekli gelişmeye inanmış genç ve dinamik kadrosu ile alüminyum mamulünün endüstride farklı kullanım alanları konusunda çevresini bilinçlendirmeye, alüminyum malzemeyi kullanımını mümkün olan her sektörde değerlendirerek müşterilerine en iyi ticari şartlar ile ülke ekonomisine katma değer sağlamaya odaklanmıştır.

VİZYONUMUZ

Etrafı mavi bayraklı denizlerle kaplı ülkemizde, çevre dostu ürünler üretmek, ithal etmek, dağıtımını yapmak; dolayısıyla denizcilik kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla yeni yatırımlar yapmaktır.

Sürekli gelişmeyi, öğrenmeyi ve uygulamayı benimsemiş, ahlaki ticari anlayış, en iyi kalite ve motivasyon ile uluslararası firmaların üretim ve lojistik üssü olmaya yönelik, teknoloji yatırımlarımız devam edecektir. Bununla birlikte çalışanlarımızı ve çevremizi korumak, geleceğe hazırlamak önceliğimizi sürdüreceğiz.

 

KALİTE POLİTİKASI

İmtes olarak tüm faaliyetlerimizde, ülkemize, yaşadığımız çevreye ve yasalara karşı olan etik ve somut sorumluluklarımızın bilinciyle, tüm çalışanların katılımını sağlayarak; kusursuz ürünleri en rekabetçi fiyat ve teslim süreleri ile müşterilerine ulaştırmayı, müşteri isteklerini anlamayı ve karşılamayı ve hatta yönetim ve üretim süreçlerinde sürekli gelişim felsefesi ile isteklerin üzerine çıkmaya odaklanır. Bunun için;

* Tüm çalışanlarını katılım ve motivasyonu ile müşteri memnuniyetine odaklanmış, çalışanların fikirlerini paylaşabildiği, mutlu ve huzurlu çalışma ortamlarının sağlanması,

* Eğitimler ile şirket çalışanlarının üretim ve hizmet bilincini sürekli geliştirmek, kendilerini geliştirmelerine olanak tanımak ve çalışanların etkin katılımlarının sağlanması,

* Kalite yönetim sistemi ve üretim süreçlerinin verimliliğini sürekli geliştirilmesi anlayışlarının sağlanması,

* Teknik yeterlilik ve bilgi birikimimizi, fuarlar, seminerler ve yeni teknolojileri takip ederek, donanım, tezgâh, teknoloji yatırımları yaparak güçlendirmenin sağlanması,

Kalite Politikamızı oluşturur.

ÇALIŞAN SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ VE ÇEVRE POLİTİKASI

İMTES İMALAT alüminyum yarı mamul malzemeleri modern ve geniş tesislerinde kesim -büküm, kaynak, talaşlı imalat, elektrik, boya metotları ve montaj yeteneğini de kullanarak nihai ürüne dönüştüren, kendine özgü tasarımları ile birlikte müşteri isteği ve projelerine yönelik çalışan kendi alanında örnek bir firmadır.

Firmamızın kalite anlayışı, hizmet ettiği müşterilerine,  hizmet verdiği sektöre, ülke ekonomisi ve ülke sanayiinin gelişimine verdiği katkının yanı sıra sağlıklı bir ortamda çalışmayı ‘’SIFIR KAZA’’ felsefesiyle yaşam biçimi haline getirmektir.

İMTES İMALAT yönetimi ve çalışanları tüm kazaların önlenebilir olduğuna inanmakta ve bu hedefe, sürekli kendini geliştirme anlayışı sayesinde ulaşabileceğinin bilincindedir.

İMTES İMALAT ve çalışanları tüm ulusal çevre, iş güvenliği ve çalışan sağlığı ile ilgili yasal gerekliliklere uymayı taahhüt eder.

İMTES İMALAT; tüm projelerde önleyici tedbirler alarak, kendi çalışanları ve taşeronları için güvenli bir ortam sağlamakla birlikte tedarikçilerine tavsiyelerde bulunmaktadır.

İMTES ailesi bu hedefe, bilgilendirilmiş, teşvik edilmiş, bu hedefe kilitlenmiş, tüm tehlikelere karşı hassas, bilinçli işgücü ve yönetimin varlığıyla ulaşabileceğinin bilincindedir.

ÇSG Uzmanı ile birlikte tüm çalışanlar yetkileri dâhilinde gerekli tüm önlemleri almakla ve yetkiliyi bilgilendirmekle sorumludur. Bu sorumluluk işverenle birlikte tüm çalışanların iş güvenliği uygulamalarına katılmasını ve desteklemesini kapsamaktadır.

İMTES ailesi, kendisinin, çevresindekilerinin ve kendinden sonraki nesillerin en az kendi refah seviyesinde yaşama hakkına saygı duymaktadır.